1970 yılında Karaman Eski Sanayi Sitesi'nde tarım ekipmanları ve ziraat aletleri imalatı ile başlayan çalışma faaliyetlerimiz, çiftçimizin ihtiyaçları doğrultusunda her yıl kendimizi yenileme, yeni ürün imalatı ve ürün geliştirme faaliyetlerimiz ile sürmektedir.
Genel olarak Toprak işleme Makinaları ve Sulama Sistemleri ile çiftçimize en güzel hizmeti vermek için var gücümüzle çalışıyoruz.


Ürünlerinin iç yapısında olduğu kadar estetiğine de önem veren SAYMAN TARIM, müşterilerinin takdir ve eleştirileri doğrultusunda üretimine yön vermektedir. Bu doğrultuda üretim ve ürünlerini modern bir yapıya kavuşturan SAYMAN TARIM, bu yapının sürdürülebilmesi ve geliştirilebilmesi için kalite ve yönetim standartlarını tavizsiz uygulamaktadır.


AR-GE biriminde gelişen tarımı yakından takip ederek, çiftçilerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda makina üretmeye devam edeceğiz.

Misyonumuz

*Yüksek standartlı, kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak,

*Müşterilerimizin zamanına ve haklarına saygı duymak,

*Çalışanlarımızın tatmini ve moral değerlerini arttırmak,

*İnsanlığa, çevreye ve evrensel değerlere olan sorumluluklarımızı yerine getirmektir.

 


About Us

The business began as a typical welding, turner and black-smith shop in Karaman, a central south province of Turkey. Osman SAYMAN, the founder of SAYMAN TARIM, took over the shop from his master in 1970 and started to manufacture basic tillage tools for farmers. He has been improved range of products and developed a solution oriented working atmosphere. In time the business has developed and that basic black-smith shop has turned into SAYMAN TARIM. Since then SAYMAN TARIM has been dealing with manufacturing tillage tools and machinery by following and adopting new developments to meet the needs of farmers.

Abiding our 'constant innovation' principle, we work very hard to provide best solutions on tillage machinery and irrigation systems for our customers.

SAYMAN TARIM cares about the design as much as the quality and functionality of its products. Customer satisfaction is a priority for our overall manner of rule. We do our best to sustain our activities by making no concessions to quality standards by embracing innovative and modern sense of management.

SAYMAN TARIM, paying high importance to Research- Development, will keep on manufacturing tillage tools and machinery to provide best solutions for farmers with the help our dynamic and qualified crew.

OUR MISSION
-To provide ultimate satisfaction of customers by high-class standardized service.
-Keep our crew highly motivated to get best labor productivity.
-Act in sense of responsibility to our commitments.


Copyright © 2015. All Rights Reserved.